[phpBB Debug] PHP Warning: in file /profiles/b/ba/bac/bachusiki/bachusiki.cba.pl/news.php on line 34: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549
Dwa nowe bachusiki!

facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Dwa nowe bachusiki!

25-10-2015 10:55, 1150 odsłon

W tym tygodniu do naszego miasta zawitały aż dwa nowe bachusiki! Są to Silvanus, ufundowany przez Lasy Państwowe oraz Belferus Zenepus, którego fundatorem jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Silvanusa odsłonięto we wtorek, 20 października. Mały faun wyskoczył z okalających Zieloną Górę lasów, rzecz jasna z praktyczną beczką wina i kiścią winogron, bo jak tu w lesie w samotności przeżyć taki szmat czasu bez zielonogórskiego trunku? Być może nogi kozła i jelenie rogi na głowie czynią z niego odmieńca wśród jego braci bachusików, ale też kogoś niezwykłego! Pełny opis bachusika pojawi się wkrótce na bachusiki.zgora.pl/bachusik/Silvanus.

W czwartek, 22 października odsłonięto natomiast Belferusa Zenepusa, czyli bachusika-nauczyciela. Siedzi na stercie niewątpliwie mądrych ksiąg i wskazuje pokaźnym wskażnikiem na temat lekcji: "110 lat Związku Nauczycielstwa Polskiego", bo właśnie tę niezwykłą okazję uświetniło pojawienie się Belferusa. Jego opis znajdzie się wkrótce na bachusiki.zgora.pl/bachusik/Belferus_Zenepus.

Jeśli chcesz odnaleźć dwóch nowych mieszkańców Zielonej Góry oczywiście tradycyjnie pomoże Ci mapa bachusików! Nowa wersja, z dodanym Silvanusem i Belferusem już do pobrania na bachusiki.zgora.pl/site/mapa. A jeśli od map papierowych wolisz trochę nowocześniejszą technologię, to przypominam, że strona bachusików świetnie działa na telefonach i innych urządzeniach mobilnych, więc możesz podczas spaceru zabłysnąć znajomością bachusikowych ciekawostek ;)

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2021 Jakub Dranczewski