facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
55

Logowanie

Login:
Hasło:

Artifex ZOKus oficjalnie odsłonięty!

21-03-2014 19:10, 830 odsłon

Bachusik ZOKu nie tylko ma już imię, ale nawet został oficjalnie odsłonięty i umieszczony na swoim miejscu przed siedzibą ZOKu w Parku Piastowskim. Zielonogórski Ośrodek Kultury jest fundatorem w pewnym sensie jubileuszowego, bo już 30 bachusika!

Jak możecie przeczytać tutaj, ZOK ogłosił konkurs na imię dla swojego bachusika. Najwięcej głosów zebrał właśnie Artifex. Sam ZOK dodał mu nazwisko: ZOKus. Bachusika 14 marca przywitano z pompą: był duch, skrzypek, sławne osobistości, sam Bachus, konfetti... Tylko mnie nie było :( Jakoś tak wypadło, że o odsłonięciu się nie dowiedziałem.

Mimo mojej nieobecności, jak tylko dowiedziałem się o nowym bachusiku, pojechałem nadrobić zaległości. I faktycznie, Artifex stoi przed wejściem do ZOKu i patrzy w przestrzeń. Na głowie papierowy kapelusik z informatora kulturalnego 2014. Z walizki wychodzi, wypełza i wylatuje kultura w najczystszej postaci. "Śmieszy, tumani, przestrasza", Mickiewicza cytując. I tak bachusik wita każdego, kto przychodzi do ZOKu chcąc obcować ze sztuką. W końcu to bachusik - małe dzieło sztuki.

Opis już wkrótce pod adresem bachusiki.cba.pl/bachusik/Artifex_ZOKus.

Strona jest już dostępna pod nowym adresem: www.bachusiki.zgora.pl, ale jakieś podstępne bestie zwane DNS chyba jeszcze rozchodzą się po internecie, więc nic nie gwarantuję. Gdy będzie na 100% wiadomo, że nowy adres w pełni funkcjonuje, z pewnością dam znać!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 51 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Forum

Na Forum Bachusikowym możesz porozmawiać o bachusikach, o stronie lub o czym tylko chcesz! Zarejestruj się już dziś!

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2021 Jakub Dranczewski