facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
55

Logowanie

Login:
Hasło:

Bachantka, czy jednak nie?

28-09-2014 16:37, 963 odsłon

Na deptaku pojawiła się druga bachantka! Nazywa się Artemida i jest kolejną figurką ufundowaną przez myśliwych i sympatyków łowiectwa. Tym razem z okazji 90 rocznicy powstania Lasów Państwowych.

Odsłonięcie odbyło się 4 IX 2014r. Niestety mnie na nim nie było. A szkoda, bo leśnicy częstowali dzikiem. Pojawiła się też orkiestra, a przy filarze. nad którym umiejscowiono Artemidę, zakopano akt erekcyjny. Leśnicy przygotowali odsłonięcie z pompą - jak w zeszłym roku, kiedy tuż obok odsłaniano Huberticusa.

Bachantka Artemida budzi wątpliowści. Bo tak jak poprzednia rzeźba Andrzeja Moskaluka, czyli Huberticus, mało przypomina bachusika (czy też bachantkę). Takie jest moje zdanie, jednak oficjalnie Artemida (czy też Diana, bo można nazywać ją dwoma imionami) bachantką jest, trafia więc na stronę i do map. Opis pojawi się już wkrótce na bachusiki.zgora.pl/bachusik/Artemida.

PS W znajdującym się tuż obok Artemidy lokalu "Kill Grill" można za opłatą 1zł 1 grosz wypożyczyć drabinę - jak głosi napis na tabliczce postawionej obok bachantki, dotknięcie nogi lub piersi Artemidy przynosi szczęście :)

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 51 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Forum

Na Forum Bachusikowym możesz porozmawiać o bachusikach, o stronie lub o czym tylko chcesz! Zarejestruj się już dziś!

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2021 Jakub Dranczewski