facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
55

Logowanie

Login:
Hasło:

Bachusikowo - gra terenowa

29-04-2014 20:34, 1843 odsłon

Ciekawa inicjatywa Urzędu Miasta (chyba) - stworzenie gry, która ma umilić spacer po Starówce w poszukiwaniu bachusików. Dzięki aplikacji na Androida można przy okazji sprawdzić czas przejścia i wziąć udział w quizie. W ramach mojej reporterskiej misji szerzenia informacji o bachusikach, pobrałem apkę i ruszyłem w miasto

Zacznę od tego, że premiera gry "Bachusikowo" odbyła się dzisiaj. Niestety, nie zostałem zaproszony :( Mimo podobno dużej ilości reporterów... O samej premierze dowiedziałem się od uczennicy SP11, której klasa została wybrana w nagrodę na "spacer szlakiem bachusików". Okazało się, że to oficjalna premiera tejże gry terenowej. Był prezydent miasta, więc wszystko miało odpowiednią skalę. Niestety nie ogłoszono samego wydarzenia w mediach.

Jak już wspomniałem, wybrałem się na spacer. Po drobnych przeszkodach (zapomniałem hasła) i dłuuugim oczekiwaniu na załadowanie się mapy, rozpocząłem podróż od UZetikusa. Przy każdym bachusiku aplikacja wyświetla wierszyk i prosi o odpowiedź na pytanie (A,B,C). Po poprawnej odpowiedzi można przejść do kolejnego bachusika, po złej można próbować jeszcze raz. Gra wyświetla czas na odcinku między bachusikami oraz spędzonym w całej grze.

Gra ma kilka wad, na przykład GPS lubi driftować, a żeby system uznał, że jest się przy bachusiku, wirtualna strzałka musi się znajdować centralnie na nim. Jednak nie. Sprawdziłem drugi raz. Można by dopracować trochę grafikę widoku mapy, czy też styl aplikacji (szary użytkownik niekoniecznie musi wiedzieć, że aktywność Androida otwierana po wygraniu nazywa się GameOverActivity, o czym apka radośnie informuje). Ale to tylko sugestie, ogólnie inicjatywa mi się podoba, pomysł ciekawy. Szkoda tylko, że do mnie nie napisano.

PS Zajrzyjcie na statystyki: bachusikowo.pl (notka do twórców - hej, właśnie Was zareklamowałem!)

PPS Właśnie usunięto mnie z rankingu, bo włączyłem grę. Cóż, trzeba będzie wbić rekord jeszcze raz... Dla potomnych - mój czas to 31 minut 30 sekund.

Komentarze     

admin

Nowy rekord!

30-04-2014 20:12

Teraz już 27 minut 18 sekund :)


Anonymous (gość)

Gratulacje!

07-05-2014 19:00

Oj Kuba, idziesz jak burza! Co na to pan Prezydent miasta?

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 51 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Forum

Na Forum Bachusikowym możesz porozmawiać o bachusikach, o stronie lub o czym tylko chcesz! Zarejestruj się już dziś!

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2021 Jakub Dranczewski