facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
55

Logowanie

Login:
Hasło:

Pojawił się Aldemedus - bachusik lekarz!

12-09-2013 19:38, 1036 odsłon

No i pojawił się 27 bachusik! Nazywa się Aldemedus i osłuchuje beczkę. Może brak jej piątej klepki? Autor rzeźby, Artur Wochniak, twierdzi, że bachusik słucha procesu fermentacji wina. Nowy mieszkaniec miasta pojawił się niedaleko rzeźby Bachusa, na skrzyżowaniu Kupieckiej i Alei Niepodległości, w eleganckiej wnęce.

Odsłonięcie odbyło się 12 września 2013r. o godzinie 16:00. Zainteresowanie było spore, wokół bachusikowego narożnika zebrał się spory tłumek. Dało się zauważyć Bachusa - postanowił odwiedzić syna w tym wielkim dniu - i bachantki. Pani Prezydent Wioletta Haręźlak też przyszła. I teraz dylemat: jak odsłonić bachusika? Właściciel Aldemedu myślał, że odsłonięcia dokona Artur Wochniak, jednak zaszczyt ten przypada fundatorowi, jak wytłumaczył artysta. Więc pan Ryszard Szcząchor (z Aldemedu) wraz z panią prezydent chwycili płachtę i odsłonili Aldemedusa. I bachusik ujrzał światło dzienne.

Jak przystało na Winobranie, gości poczęstowano winem (niestety nie zielonogórskim). Wszyscy chcieli zrobić sobie zdjęcie z Bachusem i Aldemedusem. I odsłonięcie szybko minęło. Ale to nie koniec atrakcji. Ponieważ bachusika zasłonięto. Winobraniowe stoisko, które zostało zabrane na czas odsłonięcia, wróciło na miejsce. Jakoś udało się wynegocjować przesunięcie straganu tak, że bachusika było widać. Tak więc byłem świadkiem wzniosłego wydarzenia: odsłonięcia, zasłonięcia i ponownego odsłonięcia bachusika. Ale nawet ta szczelina została potem zastawiona innym straganem. Ale warto się trochę pogimnastykować i dotrzeć do Aldemedusa - jest naprawdę ładny.

Siedzi między dwoma kolumnami i osłuchuje beczkę. Na ramieniu ma symbol medycyny - laskę Eskulapa. Mamy więc lekarskiego bachusika. Jaki będzie następny? Być może już za jakiś czas zobaczymy w mieście żużlowego bachusika. Nie mogę się doczekać!

A już wkrótce opis bachusika. www.bachusiki.cba.pl/bachusik/Aldemedus

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 51 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Forum

Na Forum Bachusikowym możesz porozmawiać o bachusikach, o stronie lub o czym tylko chcesz! Zarejestruj się już dziś!

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2021 Jakub Dranczewski