[phpBB Debug] PHP Warning: in file /profiles/b/ba/bac/bachusiki/bachusiki.cba.pl/news.php on line 34: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549
Winobranie!

facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Winobranie!

04-09-2015 20:11, 843 odsłon

Przez najbliższy tydzień z hakiem, bo od piątego do trzynastego września, będzie trwał zielonogórski festiwal wina i wszelkich innych atrakcji, a klucze do bram miasta przejmie Bachus we własnej osobie! Przygotujcie się na Winobranie!

W tym roku tradycyjnie jarmark winobraniowy, wesołe miasteczko, korowód, liczne koncerty, atrakcje, degustacje, filmy pod gołym niebem, Zombie Walk, biegi i wycieczki! Atrakcji nie zabraknie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na otwarcie Centrum Przyrodniczego 8 września - jest to niezwykle ciekawa nowa atrakcja miasta, a podczas Winobrania wstęp jest wolny!

Winobranie, oprócz dobrej zabawy, ma też upamiętniać długie winiarskie tradycje miasta, które ostatnimi czasy przeżywają prawdziwy renesans! Na Deptaku, jak rok temu, powstanie miasteczko winiarskie, w którym będzie można skosztować lub nabyć wina z okolic Zielonej Góry. Do winnic kursują winobusy, a w niektórych zielonogórskich restauracjach można będzie spróbować potraw specjalnie stworzonych, by idealnie pasowały do lampki zielonogórksiego wina. Prawdziwy przełom czeka też wino winobraniowe, które pierwszy raz w całosći pochodzi od lokalnych producentów, nie jest sprowadzane z zagranicy.

Jak widać, na młodszych i starszych czeka w tym roku wiele atrakcji. Osobiście tradycyjnie zachęcam do spacerów szlakiem bachusików, najlepiej z mapą, by nie zgubić się w tłumie odwiedzających miasto. Pełny program dostępny na stronie winobranie.zgora.pl, wraz z wieloma innymi informacjami o imprezie, a Łącznik Zielonogórski stworzył listę wybranych imprez, które zdaniem redaktorów są najciekawsze.

Wesołego Winobrania wszystkim turystom i zielonogórzanom!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2021 Jakub Dranczewski