[phpBB Debug] PHP Warning: in file /profiles/b/ba/bac/bachusiki/bachusiki.cba.pl/news.php on line 34: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549
Odwiedź dwa nowe bachusiki podczas wiosennego spaceru

facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Odwiedź dwa nowe bachusiki podczas wiosennego spaceru

13-04-2017 21:56, 1528 odsłon

Wiosenne ocieplenie, które niewątpliwie nastąpiło ostatnimi czasy w Zielonej Górze sprawia, że przyroda budzi się do życia, a wraz z nią przeciągają się i powoli budzą z zimowego letargu zielonogórskie bachusiki! Te wiosenne dni to wspaniały czas, by wyruszyć na spacer ich szlakiem, przy okazji odwiedzając dwóch najnowszych członków bachusikowej rodziny: Złotorogusa i Czasusia!

Te dwa bachusiki pojawiły się w naszym mieście odpowiednio we wrześniu i w grudniu. Złotorogus dołączył do myśliwskiej gromady na ulicy Pod Filarami i ożywia Deptak muzyką ze swojego rogu (więcej o nim znajdziecie tutaj: bachusiki.zgora.pl/bachusik/Złotorogus), a Czasuś odmierza czas nad zakładem zegarmistrzowskim na ulicy Jedności 4a, w którym pracuje łudząco do niego podobny zegarmistrz (o bachusiku przeczytacie więcej na bachusiki.zgora.pl/bachusik/Czasuś).

Nowe bachusiki oznaczają też oczywiście nową edycję mapy bachusików! Uzupełnioną o dwóch nowych małych mieszkańców miasta mapkę przeznaczoną do wydrukowania znajdziecie tutaj: bachusiki.zgora.pl/site/mapa.

Podczas mojego poszukiwania nowych bachusików trafiłem także do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie okazuje się mają już nową edycję swojej pięknie wydanej bachusikowej mapy ze wspaniałymi akwarelkami Roberta Jurgi przedstawiającymi zarówno bachusiki, jak i Deptak. Jest to na pewno ciekawa pamiątka z miasta, a dodatkowo umożliwia odszukanie wszystkich bachusików – same plusy ;)

(oczywiście w ramach autopromocji przypomnę jeszcze raz, że także rozprowadzam mapy bachusikowe zupełnie za darmo, możecie wydrukować swoją kopię tutaj: bachusiki.zgora.pl/site/mapa)

Na koniec dodam jeszcze krótkie wytłumaczenie swojej dość długiej nieobecności na stronie: na ostatni rok nauki przed podjęciem studiów wyjechałem na stypendium do Dulwich College w Londynie, gdzie przygotowuję się do egzaminów i robię wiele innych ciekawych rzeczy (głównie związanych z fizyką). Niestety w związku z tym o wiele trudniej jest mi śledzić na bieżąco wiadomości lokalne i aktualizować stronę. Bardzo przepraszam za opóźnienia, w przyszłości postaram się umieszczać aktualności szybciej niż ostatnio ;)

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2021 Jakub Dranczewski