[phpBB Debug] PHP Warning: in file /profiles/b/ba/bac/bachusiki/bachusiki.cba.pl/bachusik.php on line 36: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549
Śpioch

facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Śpioch

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Śpioch
Ulica: Stary Rynek
Współrzędne geograficzne: 51.938616,15.505297
Autor: Artur Wochniak
Fundator: miasto Zielona Góra
Ocena: 2.94, liczba głosów:121. Oceń bachusika→

Opis

Śpi pod szybą przy Ratuszu na fragmencie starego muru. Czasem otworzy oczy i spojrzy na Ciekawka, który wskazuje go palcem. Ma to w nosie. Sen jest najważniejszy. Przydałaby się jeszcze poduszka. Może Clubikus pożyczy...

Z rzadka Śpioch się budzi. Wtedy zwiedza ruiny pod szybą, które stanowią jego mały świat. „Lubię je, bo przypominają krainę ze snu.” - mówi.

Kiedyś Śpioch mógł oglądać buty ludzi chodzących po szybie. Teraz jednak nie może, bo otoczono ją łańcuchem. Zastanawia się dlaczego. Oczywiście nie zauważył, że szkło jest dość porysowane - w końcu spał.

Najlepiej przyjść obejrzeć Śpiocha nocą. Po pierwsze to dla niego naturalna pora (idealna na sen), a po drugie ruiny są wtedy oświetlone i Bachusika lepiej widać pod labiryntem rys i rysek na szybie.

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

on.podroznik (gość)

spioch

21-03-2022 10:41

Czy można go jakoś zobaczyć, nic nie widać przez szybę. Może warto go wstawić do okna ratusza lub w inne miejsce?


Anonymous (gość)

Śpioch

26-05-2024 19:48

Gdzie aktualnie śpi Śpioch?

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2024 Jakub Dranczewski