facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Jakub Dranczewski (ja)
Twórca i administrator strony bachusików
Lat 22
jdranczewski.github.io
Formularz kontaktowy: trochę niżej

O mnie i o stronie

Nazywam się Jakub Dranczewski, mam 22 lat i jestem twórcą oraz administratorem strony bachusików. Napisałem ją sam w okolicach gimnazjum, z pomocą samouczków, tutoriali, pewnej książki i wszystkiego, co mi wpadło w ręce (łącznie z - o dziwo - klawiaturą). Użyłem kilku języków: HTML (ogólna konstrukcja strony), CSS (jak strona wygląda), JavaScript (jak strona się zachowuje), jQuery (dodatek do JS, dzięki niemu są na stronie animacje) i PHP (bazy danych i masa innych funkcji, które odpowiadają za to, że strona jest generowana dynamicznie). PHP zostawiłem na koniec, ponieważ chciałem go trochę zaakcentować - w poprzedniej wersji strony go nie używałem. Jest bardzo wygodny i pomocny, szczególnie przez jego umiejętność łączenia się z bazą danych. I tak, dzięki PHP, informacje o bachusikach są w jednej tabelce w bazie, a nie rozrzucone po plikach w różnych katalogach. W nowej wersji strony dodałem wiele rzeczy, właśnie dzięki PHP.

Dlaczego strona powstała? Bo się pogubiłem. Zastanawiałem się, ile tych bachusików jest (w gazetach pisali różne rzeczy). A taki turysta, który przyjedzie do miasta, skąd będzie wiedział, gdzie są bachusiki, jak się nazywają, czym się zajmują. Dlatego wyruszyłem na poszukiwanie bachusików. Na rowerze. Moim zdaniem to najlepsza metoda, by znaleźć wszystkie figurki. Zabrałem ze sobą dwa lata młodszą siostrę, aparat i prowizoryczną listę, którą zweryfikowałem w Centrum Informacji Turystycznej. Zrobiłem zdjęcia, mapki, napisałem do każdego bachusika opis i tak powstała strona. Oczywiście po drodze były jeszcze jakieś trzy tygodnie pisania kodu. I strona przywitała się z internetem pod adresem www.bachusiki.cba.pl. Dlaczego "cba"? Bo to dobry, darmowy hosting. I tyle. Centralne Biuro Antykorupcyjne raczej nie zajmuje się turystyką.

Jeszcze trochę o mnie. Urodziłem się w Zielonej Górze, chodziłem do SP nr 11, Gimnazjum nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącego (oczywiście najlepsze liceum w Zielonej). Na ostatni rok nauki przed podjęciem studiów wyjechałem na stypendium do Dulwich College w Londynie, gdzie przygotowywałem się do egzaminów i robiłem wiele innych ciekawych rzeczy. Obecnie studiuję na czwartym (i ostatnim) roku fizyki na Imperial College London. Informatyką interesowałem się od dziecka. Zaczęło się od prostych animacji, gier w aplikacji Scratch (polecam!), blogów, pierwszej strony (domdlapsa.npx.pl, aktualnie się nią nie zajmuję). Co jeszcze? Lubię czytać, jeździć na rowerze, piszę wiersze i poszedłem do szkoły rok wcześniej. To tyle, i tak strasznie już się rozpisałem.

Kuba

Formularz kontaktowy

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2022 Jakub Dranczewski