facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Aldemedus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Aldemedus
Ulica: Aleja Niepodległości
Współrzędne geograficzne: 51.939997,15.506754
Autor: Artur Wochniak
Fundator: Aldemed
Ocena: 2.84, liczba głosów:225. Oceń bachusika→

Opis

Aldemedus rozsiadł się w jednym z najlepiej widocznych miejsc na Deptaku - kiedy ktoś przechodzi koło rzeźby Bachusa, po prostu nie może nie zauważyć bachusika! Ale to dobrze  - w końcu Aldemedus jest lekarzem. „Zapraszam na konsultacje o każdej porze dnia i nocy. Warunki mamy dogodne” - mówi bachusik, wskazując na dyskretną lampę.

Nietrudno się domyślić, jaka jest profesja Aldmemedusa - trzyma stetoskop, którym osłuchuje beczkę z winem. Niektórzy sugerują, że może brak jej piątej klepki, na co jednak oburzony bachusik odpowiada: „Beczka jest jak najzupełniej zdrowa. Czegoś tak cennego jak zielonogórskie wino nie można przechowywać w byle czym! Słucham jak fermentuje. Piękny dźwięk...”. Czasem, kiedy przyłoży się ucho do beczki, faktycznie słychać lekkie bulgotanie.

„Dojrzewanie to trudny czas” - twierdzi bachusik lekarz - „Oczywiście mówię tu o winie. Trzeba się nim opiekować, pilnować, żeby nikt nie zakłócił tego skomplikowanego procesu. Ale efekt końcowy wynagradza wysiłek” - twierdzi Aldemedus. Pozostaje tylko wierzyć jego lekarskiemu doświadczeniu.

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2024 Jakub Dranczewski