[phpBB Debug] PHP Warning: in file /profiles/b/ba/bac/bachusiki/bachusiki.cba.pl/bachusik.php on line 36: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549
Artifex ZOKus

facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Artifex ZOKus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Artifex ZOKus
Ulica: Festiwalowa
Współrzędne geograficzne: 51.925634,15.491291
Autor: Robert Tomak
Fundator: Zielonogórski Ośrodek Kultury
Ocena: 3.52, liczba głosów:61. Oceń bachusika→

Opis

Jest to niewątpliwie bachusik artystyczny - ufundowany w 10 rocznicę powstania ZOKu - Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Artifex ZOKus dumnie wita przy wejściu do siedziby Ośrodka każdego, kto z kulturą chce obcować. Artifex oczywiście wie o wszystkich kulturalnych wydarzeniach w Zielonej Górze - ma czapeczkę z Informatora Kulturalnego 2014. A w tym pięknym mieście dzieje się naprawdę wiele!

Z jego walizki kultura wychodzi, wypełza i wylatuje. "Śmieszy, tumani, przestrasza" Mickiewicza cytując. Szczęśliwie jednak samej Pani Twardowskiej w walizce nie ma - jest za to twarz jakaś, jakby teatralna maska, scenariusze. I oczywiście Pegaz jako symbol samej kultury. A od jakiegoś czasu są także pieniądze, które wrzucają do niej przechodnie. "Na co mi one? Ja taka artystyczna dusza. A pieniądze to taka przyziemna sprawa!" - unosi się bachusik, choć zaraz poprawia się - "Dobra, zostawcie. Przyda się na wino".

Jego imię zostało wybrane w konkursie. Niewątpliwie było to dla Artifexa ciekawe doświadczenie, ale nie wspomina go szczególnie traumatycznie: "przez jakiś czas byłem bezimienny. To dość romantyczne... Artysta bez imienia... Potem dali mi imię i romantyzm diabli wzięli. Potem dołożyli nazwisko... Ale to w sumie dobrze! Jak już będę sławny, to przynajmniej będę miał jak dawać autografy!".

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2024 Jakub Dranczewski