facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Ciekawek

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Ciekawek
Ulica: Stary Rynek
Współrzędne geograficzne: 51.9386,15.505318
Autor: Artur Wochniak
Fundator: miasto Zielona Góra
Ocena: 3.72, liczba głosów:65. Oceń bachusika→

Opis

Teoretycznie powinien wskazywać swojego przyjaciela Śpiocha, który śpi pod szybą. W praktyce wskazuje jednak bruk. Prawdopodobnie wynika to z tego, że ktoś Bachusika kiedyś... odciął. I to dosłownie. Zostały tylko dwie stopy. Na szczęście Ciekawka odnaleziono i znów stoi na swoim miejscu, jednak od tego czasu trochę krzywo. „Jak człowiekowi stopy odcinają, to potem można się z tych wrażeń pokrzywić” - twierdzi.

Jak sama nazwa mówi, Ciekawek jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Szczególnie zainteresowany jest znajdującymi się pod szybą ruinami. „A co to jest?”, „Co tutaj stoi?”, „Ciekawe, czy w tych piwnicach jest wino?” - to tylko niektóre z pytań, które zadaje.

Ciekawka ciekawi także natura ludzka. „Dlaczego ludzie zniszczyli szybę, przy której stoję? Może szukali w środku wina?” - mówi sam do siebie - „Też muszę go kiedyś poszukać”.

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2024 Jakub Dranczewski