facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

MZKus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: MZKus
Ulica: Stary Rynek
Współrzędne geograficzne: 51.938175,15.504812
Autor: Artur Wochniak
Fundator: Energo Invest Broker S.A.
Ocena: 3.83, liczba głosów:83. Oceń bachusika→

Opis

Imię MZKusa pochodzi od Miejskiego Zakładu Komunikacji. I faktycznie, jest to bachusik komunikacyjny. Stoi w miejscu, gdzie kiedyś był jeden z najważniejszych zielonogórskich przystanków autobusowych. "To były czasy..." - wspomina bachusik z rozrzewnieniem. Bo kiedyś Deptak był zwykłą ulicą - jeździły tu samochody i oczywiście autobusy.

Na rejestracji autobusu MZKusa widnieje napis 1954-2014. Bachusik stanął na Deptaku z okazji sześćdziesięciolecia MZK. "Uświetniałem uroczystość" - mówi z dumą - "Tyle lat już te autobusy jeżdżą, a ja zawsze ten, no... patronowałem. Może nikt mnie nie widział, ale pilnowałem, żeby wszystko na czas było" - chwali się MZKus.

Dlaczego bachusik nie siedzi w autobusie, tylko w dość... niestandardowej pozycji? "Wygodnie na tym dachu" - mówi - "Oczywiście nie polecam próbować z tymi dużymi autobusami. Są o wiele bardziej narowiste" - twierdzi bachusik. A dlaczego nie za kierownicą? "Nigdy nie kieruję po winie" - odpowiada bachusik i pociąga za lejce. "Wio, autobusie!"

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Km2bp (gość)

Lokalizacja nieaktualna

19-01-2020 12:44

Tutaj znajdziesz tego bachusika http://openpoimap.org/?map=tourism&zoom=19&lat=51.95091&lon=15.48408&layers=B00FFFFFFFFFFFFFTFFFFFFF

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2022 Jakub Dranczewski