facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Magikus Zamiennikus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Magikus Zamiennikus
Ulica: Aleja Niepodległości
Współrzędne geograficzne: 51.941528,15.507948
Autor: Artur Wochniak
Fundator: Firma Gazstal
Ocena: 4.12, liczba głosów:25. Oceń bachusika→

Opis

Usiadł na beczce i popija wino z miseczki. Jego wielki brzuch rozlewa się przed nim. „Praktyczny ten mój brzusio” - mówi - „można miskę oprzeć”.

Z beczki, na której siedzi Bachusik, wystaje kranik. Z kranika leci woda pitna, więc każdy może ugasić nią pragnienie. A dlaczego Bachusik nazywa się Magikus Zamiennikus? Legenda głosi, że jeśli się Magikusa odpowiednio pogłaszcze po plecach, to z kranika zamiast wody leci wino!

Bachusik jest zadowolony z życia. „To miłe, gdy ludzie głaszczą mnie po plecach” - twierdzi. „A wina mam pod dostatkiem, bo w końcu siedzę na beczce z nim!” - zwierza się Magikus. Zapytany, w jaki sposób wydostaje wino z beczki, odpowiada, że przecież wie jak się pogłaskać! Ale sekretu nie zdradzi...

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2023 Jakub Dranczewski