facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Makusynus Cudakus Wspaniały

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Makusynus Cudakus Wspaniały
Ulica: Kazimierza Wielkiego
Współrzędne geograficzne: 51.944071,15.512536
Autor: Artur Wochniak
Fundator: miasto Zielona Góra
Ocena: 4.11, liczba głosów:38. Oceń bachusika→

Opis

Makusynus siedzi na gotowym do odlotu łabędziu, pośrodku Placu Makusynów. Czy boi się lotu? „Jestem z natury odważny. Poza tym wino pomaga mi przezwyciężyć strach” - mówi.

Bachusik został postawiony na placu na cześć słynnego harcerskiego szczepu Makusynów. Od razu widać, że jest tak samo odważny jak oni. „Ale harcerzem nie zostanę” - zastrzega. Szkoda. Byłby pierwszym harcerzem-bachusikiem!

Łabędź, na którym siedzi Bachusik, stoi pośrodku małej fontanny, przez co Makusynus jest często mokry. „Nie obchodzi mnie to” - mówi - „orzeźwienie latem się przydaje”.

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2022 Jakub Dranczewski