facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Pędzibeczek

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Pędzibeczek
Ulica: Stary Rynek
Współrzędne geograficzne: 51.938272,15.505114
Autor: Robert Tomak
Fundator: miasto Zielona Góra
Ocena: 3.33, liczba głosów:30. Oceń bachusika→

Opis

Przy schodach do Ratusza można spotkać małą postać próbującą wtoczyć o wiele dla siebie za dużą beczkę do środka. Chce ukryć ją w piwnicy, aby tam w spokoju raczyć się zawartym w niej winem. Postacią tą jest Pędzibeczek.

Na jego twarzy widać skupienie. „Wtaczanie beczki to nie tylko ciężka praca fizyczna, ale też umysłowa. Na przykład całkowicie sam wymyśliłem, że łatwiej będzie wtoczyć beczkę po równi pochyłej, niż taszczyć ją po schodach!” - chwali się Bachusik. „Na szczęście wino rozgrzewa nie tylko ciało, ale i umysł” - twierdzi.

Mimo jego usilnej pracy umysłowej i fizycznej nikt jeszcze nie widział, aby Pędzibeczkowi udało się wtoczyć beczułkę do piwnicy. Sam Bachusik odmówił komentarza. Ale... trzymajmy za niego kciuki. Może jeśli mu się uda, z radości podzieli się z nami winem? I popędzi po następną beczkę.

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2023 Jakub Dranczewski