facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

RODuś Ogrodnikus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: RODuś Ogrodnikus
Ulica: Pod Filarami
Współrzędne geograficzne: 51.937448,15.50531
Autor: Robert Tomak
Fundator: Polski Związek Działkowców
Ocena: 3.57, liczba głosów:35. Oceń bachusika→

Opis

RODuś Ogrodnikus to urodzony działkowiec! Grządki winorośli i ciężka praca to dla niego oczywiście codzienność, ale teraz przysiadł z łopatą na dyni i odpoczywa. "Uprawa winorośli to ciężka rzecz. Bardzo męcząca. A jak zielonogórskie słońce po głowie przyświeci, to już w ogóle można nie wytrzymać. Dlatego mam kapelusz" - wyjaśnia bachusik.

Co prawda jeszcze nikt Ogrodnikusa przy pracy nie widział, ale sam bachusik zapewnia, że pilnuje, by lubuskie winnice dawały obfity plon. I żeby działkowiczom rzodkiewka na działkach dobrze rosła. "Jestem takim cichym pomocnikiem. Jak ktoś zapomni, to podleję, pograbię" - mówi RODuś. A działkowicze potwierdzają - bachusik potrafi być bardzo pomocny.

Bachusik przysiadł na dyni w miejscu, gdzie kiedyś były mury miejskie. A właściwie za nimi. "Czyli w praktyce za miastem. Wiecie, natura, ptaszki, pola, łąki, lasy. Takie klimaty" - mówi bachusik przy delikatnym akompaniamencie w postaci szumu aut przejeżdżających co jakiś czas przez Plac Pocztowy. "Świeże, pozamiejskie powietrze!" - mówi bachusik i oddycha pełną piersią.

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

krakowianka (gość)

bachusiki

15-09-2014 07:11

Zielona Góra to naprawdę fajne miasto, a bachusiki to super pomysł. Życzę jak największej rodzinki Panie Bachusie.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2022 Jakub Dranczewski