facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Silvanus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Silvanus
Ulica: Kazimierza Wielkiego
Współrzędne geograficzne: 51.944549, 15.512730
Autor: Artur Wochniak
Fundator: Lasy Państwowe
Ocena: 3.57, liczba głosów:37. Oceń bachusika→

Opis

Bachusik-faun wyskoczył z okołozielonogórskich lasów, od razu z praktyczną beczką wina pod pachą i kiścią winogron w garści. "Bo jakże tu przeżyć samemu w lesie taki szmat czasu bez zielonogórksiego trunku?"  - pyta bachusik.

Kopyta i różki czynią Silvanusa wyjątkowym bachusikiem. Zapewne pomagały mu bardzo w warunkach leśnych, z drugiej strony mogą być utrudnieniem teraz, w wielkim (szczególnie z punktu widzenia bachusika) mieście. Czy kopytka nie blokują się w bruku chodnika? "Skąd, moim zdaniem są nawet lepsze niż zwykłe nogi. Polecam!" - mówi Silvanus.

Podobno od czasu do czasu bachusik na chwilę znika ze swojego miejsca pod siedzibą Lasów Państwowych. Niektórzy mówią, że chodzi z leśnikami po lasach i rozmawia ze zwierzętami. Chodzą słuchy, że na złość myśliwym z ulicy Pod Filarami trzyma sarny z dala od Deptaku...

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Aga. (gość)

Silvanus

04-06-2021 17:43

Bachusik Silvanus super! :))) Sopot pozdrawia

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2023 Jakub Dranczewski