[phpBB Debug] PHP Warning: in file /profiles/b/ba/bac/bachusiki/bachusiki.cba.pl/bachusik.php on line 36: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:50630 Library:50549
Wiatrakus

facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Wiatrakus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Wiatrakus
Ulica: Fryderyka Chopina
Współrzędne geograficzne: 51.943772,15.506595
Autor: Artur Wochniak
Fundator: Firma BIS
Ocena: 2.81, liczba głosów:68. Oceń bachusika→

Opis

Zanim w okolicach dzisiejszej ulicy Chopina dwieście lat temu stanął wiatrak, zboże mielił w tym miejscu Wiatrakus. Pracowity bachusik był, jak legenda głosi, tak wydajny, że zastępował ze cztery wiatraki, chociaż co jakiś czas (zazwyczaj niedługi) robił sobie przerwę na wino. Ale praca każdego może zmęczyć, więc Wiatrakus przeszedł na emeryturę. A zapotrzebowanie na mąkę było i ludzie zbudowali wiatrak.

Dwieście lat później bachusikowi znudziło się odpoczywanie i postanowił wrócić do pracy. Idzie na Chopina, a tam nie ma wiatraka! Oburzony, poszedł do szefostwa firmy BIS i zażądał przebudowy obecnej siedziby. I tak powstał nowy wiatrak. „Podobno mieli prąd czy coś takiego” - mówi bachusik - „ale mnie tam nowoczesne technologie nie obchodzą. Ważne, że wnękę mi zrobili i mogę w tej wnęce pracować. A jakby nie zrobili, to sam bym sobie zrobił! Nigdy nie lekceważcie siły bachusika!”.

Duży wiatrak produkuje prąd, bachusik mieli ziarno. I tylko czasami, kiedy nie patrzy nikt, kto mógłby posądzić Wiatrakusa o lenistwo, bachusik robi przerwę. „Bo co to za życie dla bachusika - sama praca. Na wino też trzeba mieć czas. A już szczególnie zielonogórskie” - twierdzi.

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

admin

W końcu są zdjęcia!

12-10-2013 18:50

Długo nie było zdjęć Wiatrakusa, ale to dlatego, że jest ukryty za szybą i w dzień praktycznie nie da się zrobić mu zdjęcia. Dlatego zrobiłem mu sesję nocną.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2024 Jakub Dranczewski