facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

Złotorogus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: Złotorogus
Ulica: Pod Filarami
Współrzędne geograficzne: 51.937517, 15.505216
Autor: Andrzej Moskaluk
Fundator: Myśliwi i pracownicy salonu myśliwskiego
Ocena: 3.38, liczba głosów:13. Oceń bachusika→

Opis

Kolejny bachusik myśliwski wyskoczył z okolicznej kniei, by dołączyć do braci i siostry na ulicy Pod Filarami. Tym razem jednak usadowił się nie na filarze, jak nakazuje wielowiekowa myśliwska tradycja, a na rogu budynku. Po co? "Ano muzyka się lepiej niesie!" odpowiada zapytany.

Bo Złotorogus jest bachusikiem muzykalnym. Mogło być to jednym z czynników, które zachęciły go do przenosin z lasu na jednak znacząco mniej dziki Deptak - twierdzi, że jest tu o wiele lepsza akustyka niż w puszczy, gdzie drzewa znacząco zaburzają rozchodzenie się dźwięku. A z narożnika, który bachusik sobie wybrał, dźwięki jego rogu rozchodzą się czasem aż pod Wieżę Łaziebną (tudzież Głodową, co kto preferuje)!

Zastanawiającym elementem aparycji bachusika mogą być niewątpliwie jego kopytka, charakterystyczne raczej dla faunów. "Kto z kim przestaje, takim się staje!" ucina rozmowę Złotorogus. W sumie to zrozumiałe - fauny znane są ze swego zamiłowania do muzyki, tak w końcu bliskiej sercu naszego bachusika!

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2022 Jakub Dranczewski