facebook

Statystyki

Ilość bachusików:
57

Logowanie

Login:
Hasło:

ZLOPikus

Podstawowe informacje

miniaturka
1
2
3
4
5

Imię: ZLOPikus
Ulica: Kupiecka
Współrzędne geograficzne: 51.940999,15.504611
Autor: Artur Wochniak
Fundator: Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych
Ocena: 3.55, liczba głosów:56. Oceń bachusika→

Opis

Imię ZLOPikusa może się z początku wydawać dziwne. No bo co to w sumie znaczy? Otóż ZLOP to skrót od Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych, fundatora. "Takie duże litery w środku imienia są chyba niedopuszczalne..." - pozrzędził chwilę Skrybikus i wpisał nowego mieszkańca miasta do kronik. I tak ZLOPikus kroczy dziarsko ulicą Kupiecką.

Właśnie - idzie ulicą Kupiecką, ale nie tylko. Bo jednocześnie idzie przez województwo lubuskie! "Ja się tam w metafizykę bawić nie będę. Idę? Idę! Zielona Góra jest na pięknej lubuskiej ziemi, piękna lubuska ziemia pod moimi stopami - gdzie tu niby jest paradoks?" - tłumaczy ZLOPikus zainteresowanym i delikatnie zdezorientowanym przechodniom. Bo faktycznie idzie po mapie województwa lubuskiego.

Bachusik trzyma kosz pełen kiści winogron. "Bo tu są najlepsze! Najlepsze wino, w ogóle wszystko! Wino, kobiety, winnice, eee... wino - wszystko!"  - twierdzi ZLOPikus. Można się z nim zgadzać albo nie, ale zielonogórskich winogron trzeba spróbować! Jak poprosicie ładnie, to ZLOPikus da wam może kiść ze swojego koszyka.

Tu znajdziesz bachusika!

Komentarze     

Na razie brak komentarzy.

Napisz komentarz      

Możesz pisać komentarze bez zalogowania, jednak jeśli się zalogujesz, przy komentarzu będzie Twój nick i avatar.
Gwiazdka oznacza, że pole jest obowiązkowe.


Nick: *
Temat: *

Treść:*

Aktualności

Nowego mieszkańca miasta przywitano z pompą: był Bachus, był prezydent miasta, zarząd zielonogórskiego oddziału PGNiG, a także dzieci z okolicznego Przedszkola nr 34. Całość odbyła ...

Bachusiki

Przeczytaj o najnowszych bachusikach: A także o 53 innych.

Mapa

Jak wiadomo, bachusików najlepiej szukać z mapą, bo rozbiegły się po całym mieście i nie wiadomo, gdzie się spodziewać kolejnego. A aktualne mapy znajdziesz tutaj - na stronie bachusików.

Legenda

Przeczytaj wydanie specjalne gazety "Kuryer bachusikowy" i dowiedz się skąd się "Skądże się u nas bachusiki wzyęły i co w Zyelonej Górze robią".

Kontakt

Dowiedz się, kim jestem, jak powstała strona, jakich technologii użyłem (dla zainteresowanych), a jeśli chcesz, skontaktuj się ze mną z pomocą specjalnego formularza.
Ciasteczka i inne wypieki, czyli polityka dotycząca cookies.      ↑W górę!↑      Stara wersja strony.
Nie bądź kradziej, jeśli chcesz wykorzystać któreś ze zdjęć czy tekstów, skontaktuj się ze mną. © 2024 Jakub Dranczewski